Členská základna

Stav členské základny k  25. 1. 2019 :

KČT - odbor Smržice má 86 členů a je jedním z největších turistických spolků v regionu. Je také jedním z 24 spolků Oblasti KČT Olomoucký kraj. Průměrný věk člena našeho klubu je 52,3 roků. Nejmladším členem klubu je Dorotka Jakubíková, která se narodila 15.10.2018. Naopak nejstarším členem našeho klubu je Taras Feščuk, který 13.10. oslaví 82. narozeniny.  

Na výroční schůzi klubu 10. února 2017 byl zvolen tento výbor KČT Smržice :

Předseda a zakládající člen klubu : Zdeněk
BALCAŘÍK, Smržice
 
Místopředseda klubu :  Ing. Ivan
DOSTÁL, Prostějov
Hospodářka klubu :  Zuzana
JEŽKOVÁ, Smržice
Další členky výboru : Běla
PROCHÁZKOVÁ, Prostějov

 

Blanka
NIEDERLOVÁ, Olšany u Prostějova

 

Revizor účtů :
                   Zdeňka ŠPIČÁKOVÁ, Prostějov

Co děláme :

Náš klub pořádá dvě největší turistické akce v regionu. Po velice úspěšných ročnících květnového Prostějovského vandru, kterého se za jeho 10 ročníků zúčastnilo 6224 turistů, jsme tuto oblíbenou akci v roce 2005 nenápadně přestěhovali k nám do Smržic a udělali z ní  „Smržické vandr“ .  Jeho 12. ročníku v roce 2016 se zúčastnil rekordní počet 1738 turistů z našeho regionu a celé České republiky.
Speciální akcí pro cykloturisty je potom vždy první sobotu v září „Smržická šlapka“, která měla v roce 2016 rekordní účast 1016 cyklistů. Na obou těchto akcích se většina našich členů podílí jako pořadatelé. V průběhu roku potom pořádáme dvě desítky jednodenních poznávacích zájezdů, spojených s turistikou a výběrem méně náročných i náročnějších tras. O prázdninách jedeme každoročně na týdenní pobytovou akci někde v našich nebo zahraničních horách. Všechny klubové akce jsou přístupné veřejnosti  (viz kalendář našich akcí).

 

 
© 2008 - KLUB ČESKÝCH TURISTŮ SMRŽICE